CHELATACJA - OZONOWANIE KRWI                                ZABIEGI DOŻYLNE

Chelatacja

Częstą dolegliwością związaną z układem krwionośnym jest miażdżyca. Jest to choroba niezwykle niebezpieczna dla serca i całości układu krwionośnego. Blaszki miażdżycowe nie zalegają tylko w jednym miejscu, skąd można by je bezpiecznie usnąć, lecz rozprzestrzeniają się na cały organizm. Dodatkowo, proces ten przebiega niemal całkiem bezboleśnie. Wiele osób dostrzega niepokojące objawy dopiero, gdy tętnice są już poważnie zwężone Bardzo często do zmian miażdżycowych dochodzi w tętnicach kończyn dolnych. Tętnice zawierające blaszki miażdżycowe ulegają przez nie zwężeniu. Wyróżniamy wiele przyczyn , które prowadzą do rozwoju miażdżycy. Do najważniejszych należą: palenie papierosów, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze.Leczenie miażdżycy kończyn dolnych jest zróżnicowane i zależne od stadium rozwoju choroby.Wszystkie osoby, które przeżyły lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte dwudziestego wieku, to znaczy niemal cała współcześnie żyjąca populacja ludzka, muszą sobie zdawać sprawę, że są pod pewnym względem absolutnie wyjątkowe,jeśli chodzi o ich stan zdrowia. Wyjątkowość ta polega na tym, że posiadają niespotykaną w dziejach ludzkości na taką skalę, ogromną zawartość metali ciężkich w ustroju w tym ołowiu, w swoich kościach, jest to przekroczenie średnio około dwa tysiące razy. Ludzie współcześni mają aż 2000 razy większe stężenie ołowiu niż np. populacja ludzi w wieku dziewiętnastym. Prostą przyczyną tego groźnego dziś stanu rzeczy jest między innymi motoryzacja, błogosławiona dla gospodarki i komfortu życia, znakomicie rozwijająca się w epoce benzyny ołowiowej, a właściwie to nie motoryzacja a sama epoka benzyny ołowiowej w motoryzacji. 
Ponad 50 milionów ludzi na świecie cierpi na choroby serca. Z tego powodu w Polsce, co roku umiera około 300 tysięcy osób. Prawie co drugi przypadek zgonu spowodowany jest powikłaniami sercowo-naczyniowymi. Wielkim atutem kwasu ALA są jego właściwości oczyszczające organizm – korzystając z niego można skutecznie pozbyć się toksyn i podnieść jakość swojego życia. Efektywnie zwalcza negatywne działanie wolnych rodników, jest w stanie regenerować wywołane niezdrowym trybem życia ubytki, a także zapobiega pierwszym oznakom starzenia się komórek. Polecany dla osób w podeszłym wieku, które dłużej chcą cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją fizyczną. Chroni przed miażdżycą oraz chorobami układu krążenia, pozwala poprawić stan wątroby i pobudza do lepszego działania komórki macierzyste. Ze względu na jego właściwości przyspieszania rozkładu cukrów, może być z powodzeniem wykorzystywany przez osoby dotknięte otyłością, chcące łatwiej zrzucić wagę. Kwas alfa liponowy i EDTA może pełnić rolę w unieszkodliwianiu wolnych rodników("zmiatacz" wolnych rodników). Poza tym wykazuje rolę w regeneracji zredukowanych postaci innych przeciwutleniaczy, takich jak witamina C i E.Lista schorzeń w których stosuje się leczenie z udziałem ALA i EDTA jest tak długa jak dolegliwości spowodowane powikłaniami z powodu miażdżycy oraz zatruciami metalami i zmianami zwyrodnieniowymi. Leczenie udrażnia nawet najmniejsze naczynia krwionośne powodując lepszą ich pracę, co niektórzy odczytują to jako terapię odmładzającą. Możliwość udrażniania małych naczyń krwionośnych daje zdecydowaną przewagę nad wszystkimi zabiegami chirurgicznymi na naczyniach. Nie zastępuje ona chirurgii naczyń, bo nie udrożni już zatkanego naczynia (brak dostępu do złogów), ale wspaniale uzupełnia leczenie chirurgiczne, a po usunięciu korków naczyniowych, jak również w czasie przygotowanie do zabiegu chirurgicznego na naczyniu, powinno się przeprowadzić leczenie, wówczas gojenie się ran po zabiegu jest o wiele lepsze, gdyż tkanki są lepiej odżywione.
Schorzenia w których osiąga się dobre wyniki lecznicze z udziałem ALA i EDTA
• choroba wieńcowa
choroby nowotworowe
zatrucia grzybami i metalami ciężkimi
• zaburzenia krążenia obwodowego, szczególnie kończyn
• kardiomiopatie
• chorobanadciśnieniowa
• miażdżyca naczyń mózgu
• zatorowość płuc
• zaćma, jaskra
• owrzodzenie i żylakowatość podudzi
• zaburzenia seksualne
• choroba Alzheimera
• depresje
• choroba zwyrodnieniowa stawów
• powikłania cukrzycy                                                                                                                                          • inne przewlekłe stany zapalne.                                                                                                                    Celem uzyskania jak najlepszych wyników leczniczych, poza ALA i EDTA stosuje się równocześnie inne leki, które uzupełniają działanie leku podstawowego i dzięki którym uzyskuje się szybszy efekt leczniczy. Leki te najczęściej podajemy łącznie z ALA, we wlewie kroplowym. Poza lekami podawanymi we wlewie kroplowym, w trakcie leczenia uzupełniamy doustnie minerały, witaminy i biostymulatory według oceny lekarza leczącego. 
 Zapraszamy Na Zabiegi Chelatacji